De NRC van zaterdag 5 januari 2019 besteedt aandacht aan vliegen en het klimaat (Bijlage Opinie, Nooit meer vliegen). Deze keer hebben ze mijn bijdrage niet opgenomen. Voor de geïnteresseerden plaats ik de tekst toch maar op de website. Ons pleidooi: Maak Europese treinreis betaalbaar, simpel, snel, en sexy!
Veel mensen in mijn omgeving willen liever niet vliegen, zeker niet binnen Europa. Maar de trein is te duur, te traag en te ingewikkeld. Terwijl goedkope vliegreizen simpel te boeken zijn, moet de prijsbewuste treinreiziger zich door talloze internetsites worstelen om een betaalbare treinreis bij elkaar te sprokkelen. Zelfs mijn meest welwillende vrienden kiezen uiteindelijk vaak voor de verleiding van vliegen met een prijsvechter.

Gelukkig zien we verschillende initiatieven die behulpzaam zijn bij het plannen en boeken van een Europese treinreis. Zo bestaat de Engelse site loco2.com al ruim tien jaar en is in Nederland de boeking-site Greentickets in ontwikkeling. Maar het zijn nog druppels op een gloeiende plaat.
Wat echt zou helpen is een dubbele Europese aanpak. Ontwikkel een Europees netwerk van treinverbindingen als realistisch alternatief voor vliegen. Leg tegelijk het vliegverkeer aan banden met een Europese limiet aan CO2-uitstoot (het zogenaamde ETS-systeem).
Naast al deze praktische maatregelen zou het enorm helpen indien het weer spannend, cool of sexy gevonden wordt om binnen Europa op vakantie te gaan, liefst zo dicht mogelijk bij huis. Dat is een uitdaging voor de reisbranche. Maak ‘eco’ sexy!
Toch graag met de trein? Op onze pagina Vervoer vind je veel opties.
Eén reactie
Geachte
Ik maak van de zomer een reis per trein voor onze vakantie van Heerlen naar Offenburg , aan de rand van het Schwardwald
Residuur met 2x overstappen (Aken en Keulen) 4 uur en 10 minuten.
Prijs voor 2 personen 119,60 euro heen en terug. Prijs moet je aanvragen via Super Sparpreis anders kost de reis 420 euro